Valmez

Valmez není jenom hodinový hotel a autobusák. O půl třetí na náměstí ve Valašském Meziříčí každý den vzniká a zaniká průměrně 16 kapel. Valašské Meziříčí je město, které hýří kulturním, sportovním i občanským životem.

To všechno propůjčují značce tančící, natřásající se písmena v suverénní zkratce Valmez, která už je sama o sobě slovem-logem. Rozhoupané litery se opírají o heraldický štít, který dává značce pevný základ a důstojnost. Spojení těchto dvou poloh je nenásilné, podobně jako místní historické propojení dvou částí města, spojení generací či soutok řek. Značka si tak z odstupu roku 2016 lehce dělá legraci z erbovní estetiky, ale Valmez je město sebevědomé a může si to dovolit. 

Stejně jako vlastní město, logo se ve svém historickém rámci neustále proměňuje. Značka nabízí téměř nekonečné možnosti kombinování písmen tak, aby se neokoukala. Je lehce zapamatovatelná, reprodukovatelná a překreslitelná i laikem, od školních výkresů po fotbalové tribuny. Díky tomu se dostává blíž těm, kteří jej budou používat a které zastupuje. 

2016

Další z kategorie Vizuální identita: