Prague Sounds 2022–2023

Klient: Struny podzimu,

Designer: Jonatan Kuna

Art director: Aleš Najbrt

DTP: Jiří Veselka

Produkce: Adéla Pěchočová


Písmo: Matter,

Typ: Plakát, Katalog, Program,

Rok: 2022

Ročník 2023

„Dramaturgie festivalu se opírá o impulzy napříč hudebními obdobími a žánry a zprostředkovává svému publiku unikátní, intimní zážitky na různorodých festivalových scénách v Praze. Festival za více než 25 let své existence uvedl řadu ikonických hudebních osobností, ale představuje systematicky také novou generaci umělců, často v české premiéře.“

Spotlight Prague Sounds 2023


Související aktuality:


War Requiem

Ve stejném roce Prague Sounds uspořádali mimořádný koncert na podporu Ukrajiny, Válečné Requiem Benjamina Brittena zaznělo ve Vladislavském sále Pražského hradu a jeho ztvárnění se ujal dirigent Lukáš Vasilek spolu s PKF – Prague Philharmonia, Českou filharmonií a Kyjevským symfonickým orchestrem, Pražským filharmonickým sborem, Dětským pěveckým sborem Radost Praha a mezinárodními sólisty.

Pro sjednocení s hlavním vizuálním stylem Prague Sound jsme zde vytvořili černobílé znaky s válečnou tématikou. Jako doplňkovou barvu jsme vybrali šedozelenou.

Tuto událost lze vnímat nejen jako tryznu za válečné oběti, ale také jako mimořádně působivý protiválečný apel , který bude umocněn unikátním prostředím a akustikou Vladislavského sálu Pražského hradu – výjimečný koncert výjimečného díla ve výjimečné době.“

Marek Vrabec
ředitel Prague Sounds


Ročník 2022

Hudební festival Struny podzimu po dvacetipěti letech definitivně změnil svůj název na mezinárodně znějící Prague Sounds, který lépe odkazuje k obsahu festivalu. Částečně se změnil i styl grafického řešení, které směřuje více ke zvuku a pracuje s ilustrovanými literami, které jsou v názvu i jménech hudebníku vkládány namísto některých liter. Písmo Matter zůstává stále pevným základem stejně jako kompozice plakátů a logo festivalu, které místo slova Struny zastupuje nově slovo Sounds.